22 MAYIS 2021 TOTBİD TOTEK UZMANLIK EĞİTİMİ GELİŞİM SINAVI

Değerli Meslektaşlarımız,

TOTBİD TOTEK tarafından 22 Mayıs 2021 Cumartesi günü tüm Türkiye çapında, saat 11.00, katılımcıların kendi hastanelerinde gerçekleştirilecek “11. Uzmanlık Eğitimi Gelişim Sınavı (UEGS)” çalışmaları başlamıştır. Sınava son başvuru tarihi 30 Nisan 2021’dir. Eğitim veren kliniklerimizde yer alan tüm asistanların, TC kimlik numaraları, kıdem yılı ve iletişim bilgilerini (rotasyonda bulunan asistanları da dahil olmak üzere) selin@totbid.org.tr adresine ileterek başvurmasını beklemekteyiz.

Pandemi süreci nedeniyle önceki yıllardan farklı olarak bu yıl sınav yapıcıları her kurumun kendi bünyesinde yer alan eğitim görevlisi tarafından oluşturulacaktır. Sınav sonuçları sadece tıp eğitimcileri tarafından değerlendirilerek postalanmakta, kişisel bilgiler hiçbir şekilde adayların kendileri ve ilgili eğitim sorumlusu dışında bir şahıs ya da kurumla paylaşılmamaktadır. Her yıl olduğu gibi asistanlarımız genel ortalamaya ve kıdem yılına göre ayrıca alt dalların her biri ile ilgili durumunu değerlendirme imkân bulacak ve bir önceki seneye göre gelişimini izleyebilecektir.

Ülkemizde ortopedi ve travmatoloji uzmanlık eğitiminin standartlarının yükseltilmesine katkıda bulunmak kişisel ve kurumsal özelliklerimizi her yıl düzenli ve ayrıntılı biçimde görebilmek amacındaki bu sınava asistanlarımızın aktif ve gönüllü katilimi için şimdiden teşekkür ediyoruz. Kendi bireysel gelişimlerini izleyerek mesleki eğitimlerine yon veren asistanlarımıza çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla,

TOTEK Yönetim Kurulu

EK1: Anabilim Dalı Başkanı/Eğitim Sorumlusu Bilgilendirme Mektubu
EK2: Asistan excel listesi
EK3: 2021 UEGS Asistan Bilgilendirme Mektubu
EK4: 2021 Sınav Yönergesi
EK5: UEGS Aydınlatma Metni (Kurumdaki asistan hekimler imzalayacaktır.)
EK6: UEGS Taahhüt Metni (Anabilim Dalı Başkanı / Eğitim Sorumlusu imzalayacaktır.)

Dikkat Yorum yazmak için tıklayınız

Yorumlar

22.03.2021