II. UYGULAMALI ARTROPLASTİ KURSU

Değerli Meslektaşlarım,

 

TOTBİD Artroplasti Şubesi II. Uygulamalı Artroplasti Kursu olarak, 26-27 Aralık 2008 tarihlerinde, Adana’da Uygulamalı Kalça Artroplasti Kursu düzenlenecektir. Bildiğiniz gibi şubemiz her yıl Temel Artroplasti kursu düzenlemektedir. Bu kursları uygulamalı olarak desteklemek amacıyla, meslektaşlarımızın eğitim kadrosuyla karşılıklı tartışabileceği, canlı ameliyatları seyredebileceği, maket üzerinde uygulama yapabileceği bir program hazırlanmıştır. Kursta ele alınacak başlıca konular şunlardır.

 

§         Primer kalça artroplastisi’nde anterior yaklaşım

§         Primer kalça artroplastisi’nde posterior yaklaşım

§         Genişletilmiş (extended) femoral osteotomi ve bu yöntemle revizyon cerrahisi

§         Boşluk doldurucu (spacer) uygulaması

§         Yüzey replasman artroplastisi

 

Kursun ön programını aşağıda bulabilirsiniz. Bu kursun düzenlenmesinde büyük emek harcayan Kurs Yöneticisi Prof. Dr. Emre Toğrul’a ve eğitici kadrosuna şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

 

Kurs katılımcılarına en fazla yarar sağlayabilmek amacıyla, katılımcı sayısı 40 ile sınırlı tutulmuştur. Kurs Adana’da Ortopedia Kemik ve Eklem Hastalıkları Hastanesi’nde düzenlenecektir. Katılım ücreti 250 YTL (konaklama hariç) olarak belirlenmiştir. Konaklama için kurs merkezine yürüme mesafesinde olan Sedef Oteli’nden yer temin etmek mümkün olacaktır.

 

İlgilenen meslektaşlarımızın Dernek Sekreteri Sayın Nermin Ünal’a (0312 436 11 40; nermin@totbid.org.tr) başvurmalarını rica ederim. Kontenjan sınırlı olduğu için başvuruda bulunan ve kayıt ücretini yatıran ilk 40 meslektaşımızın başvurusunun dikkate alınacağını önemle hatırlatırım.

HESAP BİLGİLERİ

Hesap Adı: Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği Çankaya Şubesi

Banka  : Yapı Kredi Hacettepe Şubesi

Hesap numarası : 71093137

Saygılarımla

 

Prof. Dr. Erdal Cila

TOTBİD Artroplati Şubesi Başkanı

PROGRAM İÇİN TIKLAYINIZ..

Dikkat Yorum yazmak için tıklayınız

Yorumlar

26.12.2008