Ortopedi Günleri-2009

Sayın Meslektaşlarımız,

Değerli hocamız Prof.Dr. Avni Duraman anısına Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen mezuniyet sonrası eğitim etkinliklerinden olan Ortopedi Günleri-2009 toplantısı 2-3 Ekim 2009 tarihleri arasında Ankara Sheraton Hotel & Convention Center`de gerçekleştirilecektir.

 

Geçtiğimiz yılda olduğu gibi sabah oturumlarında "Nasıl Yapıyoruz " bölümünde Tıp Fakültesi ameliyathanelerinden naklen yayın ile sizlere günlük pratiğimizde yaptığımız cerrahi yaklaşım tarzımızı sunmak istiyoruz. Tamamen interaktif gerçekleştirilen bu bölümde siz katılımcıların kendinizi ameliyat ekibinde hissetmenizi istiyoruz. Böylelikle eğitimin devamı sürecinde bilgilerin paylaşılmasının önemi bir kez daha sizlerin desteği ile ortaya çıkacaktır. Öğleden sonraki oturumlarda ise vaka sunumları, video destekli tartışma panelleri ve konferanslar yer alacaktır.

 

Daha önceki yıl toplantımıza katılan meslektaşlarımızın pozitif yöndeki geri bildirimleri bizleri gerçekten daha çok çalışmaya zorlamaktadır. Özellikle tüm asistan ve genç uzman arkadaşlarımız için gerçekten çok faydalı olacağına inandığımız bu organizasyona katılımlarınızı bekliyoruz.

Sizlere ayrıca 1 Ekim 2009 tarihinde Ankara Sheraton Hotel & Convention Center` da ülkemizde ilk defa düzenlenecek  olan "Ortopedi Ameliyathane Hemşireleri Uygulamalı ve İnteraktif Eğitim Kursu" ile ilgili de bilgi vermek istiyorum.Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ameliyathane Hemşireleri ve İbn-i Sina Hastanesi ameliyathane başhemşireliği tarafından gerçekleştirilecek bu toplantıda Ortopedi hastalarında Preoperatif Hazırlık, Ameliyathanelerde Steriliasyon Uygulamaları ve Konsinye Malzemeleri Yönetimi, Ortopedi Ameliyatlarında Hemşire Hazırlığı, Uygulamalı Eğitimin ve Ortopedi Hastalarına Post-Op Bakım Prosedürleri gibi güncel konuların yanı sıra öğleden sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Ameliyathanelerinde yapılacak iki ameliyatı toplantının yapılacağı salona naklen yayın ile aktarmak istiyoruz. Toplantıya katılan hemşireler ameliyat ekibi ile interaktif olarak tartişma imkanı bulacak ve günlük pratiklerinde kafalarına takılan soruları sorarak birlikte çözüm arayabileceklerdir.

1-3 Ekim 2009 tarihlerinde Ankara`da siz ve birlikte çalıştığınız ekibinizi aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.

Ankara`da buluşmak üzere sevgi ve saygılarımı sunarım.

                                                                

Prof.Dr.Bülent Erdemli                                              

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi                      

Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı  Öğretim Üyesi 

DUYURU İÇİN TIKLAYINIZ..

 AMELİYATHANE HEMŞİRELİK EĞİTİM DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ..

Dikkat Yorum yazmak için tıklayınız

Yorumlar

27.01.2009