Ortopedi ve Travmatoloji Ailesinin Üyelerine Acil Şifalar Diliyoruz

24.3.2020Değerli Meslektaşlarımız, 

 

COVİD-19 küresel bir salgın olarak en önemli gündem maddemiz. Ortopedi ve travmatoloji uzmanları olarak uğraş alanımızla ilgili işlevlerimizi zorunlu olarak azaltmaktayız / ertelemekteyiz. Eğitim etkinliklerimizi de ertelemek zorunda kaldık. Asıl işimize tam kapasite ile geri dönmek için bu zor günlerde yapacağımız tek şey var: Ayakta kalmak. 

Süreç birkaç haftada sona ereceğe benzemiyor. Şimdilik ilgili uzmanlık alanlarındaki meslektaşlarımız ve sağlık personelimiz ön saflarda mücadele veriyorlar. Giderek tüm hekimlerin içinde olacağı topyekün bir mücadele kaçınılmaz gibi duruyor. 

Aldığımız bilgiye göre şu anda tek haneli rakamların üzerinde sayıda ortopedi ve travmatoloji asistanı ve uzmanımız hastalığın farklı evrelerinde tedavi görmekteler. Ortopedi ve travmatoloji ailesinin tüm bireyleri olarak kendilerinin yanında olduğumuzu buradan güçlü bir şekilde vurgularken, geçmiş olsun dileklerimizi de gönderiyoruz. Çalışma koşulları gereği yakın temas şüphesi ile çeşitli karantina evrelerinde olan arkadaşlarımıza da sabırlar ve negatif testler diliyoruz. 

Yakından veya uzaktan yardımlaşma için (bilgi, ilaç, malzeme vs.) bu platform çok değerlidir. 

Ailemizin tüm bireylerinin, yakınları ve sevdikleri ile birlikte – geçici bir süre için uzak durarak – bu süreci en sağlıklı şekilde tamamlamalarını diliyoruz. 

Bilimin rehberliğinde bu zor süreci elbette aşacağız. 

Çalışmalarınız sırasında lütfen kendinize dikkat ediniz. 

 

Saygılarımızla, 

 

TOTBİD Yönetim Kurulu

Dikkat Yorum yazmak için tıklayınız

Yorumlar