ULUSAL KONGREDE EK TOPLANTILAR

 

Değerli Ortopedi Ailesi Mensupları,
 
XXl. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongremize az bir süre kaldı. Kongre programının son şekli internette yayınlandı, ayrıca basılarak adreslere gönderildi. Kongrenin bilimsel programının dışında öğle ve akşamüstü saatlerinde de bazı toplantılar planlanmıştır. Bunlardan ilki Çarşamba akşamüstü yapılacak olan ACTA dergimizle ilgili toplantıdır. Kongre program kitabında bu toplantı duyurulmuştur. Dergiye yazı gönderen, bu yazıları değerlendiren ve dergiyi okuyan tüm meslektaşlarımızı bu toplantıya özellikle davet ediyoruz.
Sağlık Bakanlığı müsteşarımız, değerli meslektaşımız Sayın Prof. Dr. Nihat Tosun yurtdışı resmi gezisi nedeniyle kongre açılışında bulunamayacağını ancak Çarşamba gecesi İzmir’e gelerek ertesi günü Kongreye gelebileceğini ve meslektaşlarla bir araya gelmek  istediğini belirtmiştir. Perşembe günü Saat 13.00-14.00 arasında yapılacak olan bu toplantıya mesleğimizle ilgili ve genelde sağlıklı ilgili sorunlara duyarlı meslektaşlarımızın katılımını bekliyoruz.
6 Kasım Cuma akşamı Saat 18.00-19.00 arasında ise Mesleki Sorumluluk Sigortası ile ilgili bir toplantı düzenlenmiştir. Uzun süren çalışmalar sonucu Anadolu Sigorta ile TOTBİD arasında bir mesleki sorumluluk sigortası poliçesinin hazırlanmasında hemen hemen son aşamaya gelinmiştir. Bu çalışma Tıp camiamızda kurumsal olarak bir derneğin üyelerini sigorta ettirdiği ilk grup sigortası özelliğini taşıyacaktır. Bu konuda gösterdikleri yoğun çaba nedeniyle başta bir önceki TOTBİD başkanımız Prof. Dr. Bülent Alparslan olmak üzere değerli meslektaşlarım Prof. Dr. Aykın Şimşek, Prof. Dr. Bülent Atilla ve Prof. Dr. Muharrem Yazıcıya keza çalışmaların son aşamasında büyük çabalar sarf eden değerli arkadaşım Doç. Dr. Yavuz Kabukçuoğlu’na  çok teşekkür ederim. Standart hekim sorumluluk sigorta poliçelerinden oldukça farklı ve meslektaşlarımız yararına olduğuna inandığımız bu çalışmamızla ilgili olarak başta TOTBİD’e sigorta olmak konusunda olumlu yanıt vermiş meslektaşlarımız olmak üzere tüm meslektaşlarımızı bu bilgilendirme toplantısına davet ediyoruz.
Kongrenin bilimsel programı dışındaki saatlerde ayrıca TOTBİD bünyesinde oluşturulmuş komisyon ve çalışma gruplarının da toplantıları yapılacaktır.  Ayrıca TOTBİD yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyeleri kongre boyunca tüm sorularınız ve sorunlarınızla ilgilenmekten büyük onur duyacaklardır. Bu vesile ile yaşam felsefemizin temelini oluşturan Cumhuriyetimizin 86.kuruluş yıldönümünü tekrar kutlar tüm camiamız mensuplarına selam, sevgi ve saygılarımızı sunarız.
 
Dr. Ünal Kuzgun
TOTBİD Yönetim Kurulu Başkanı
Dikkat Yorum yazmak için tıklayınız

Yorumlar

30.10.2009