X. İleri Cerrahi Artroskopi Kursu ve I. Spor Travmatolojisi Çalıştayı

 

 

X. İLERİ CERRAHİ ARTROSKOPİ KURSU VE I. SPOR TRAVMATOLOJİSİ ÇALIŞTAYI

18-20 HAZİRAN 2009

İLETİŞİM:

http://www.ileriartroskopi2009spor.org

 

 

Değerli Meslektaşlarımız,

 

Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği Ankara Şubesi ile birlikte TOTBİD Spor Travmatolojisi Şubesi tarafından düzenlenecek olan “X. İleri Cerrahi Artroskopi Kursu” ve “I. Spor Travmatolojisi Çalıştayı” 18-20 Haziran 2009 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır. Üç gün sürecek bu etkinlik sırasında pratik uygulamalara verilecek olan süre bir tam gün olarak belirlenmiş ve kursiyerlerin eğiticiler ile bire bir uygulama yapma imkanları sağlanmıştır. Adım adım cerrahi seanslarında,  çift bant ön çapraz bağ cerrahisi ve postero-lateral rekonstrüksiyon gibi yeni teknikler interaktif olarak işlenecektir.  Diz ve omuzun, anatomik disseksiyonu, açık cerrahide yardımcı olacak önemli noktaları hatırlamamız açısından çok yararlı olacak, diz, omuz, kalça ve ayak bileği eklemlerindeki güncel artroskopik teknikler video ağırlıklı olarak yetkin eğiticiler tarafından sunulacaktır. 

 

Ayrıca, bu kez birincisi düzenlenecek olan Spor Travmatolojisi Çalıştayı’nda, kas-tendon yaralanmaları ve propriyosepsiyon ana konuları seçilmiştir.  “Arthroscopy” Dergisi Editörü Prof. René Verdonk ve Barcelona‘dan ISAKOS eğiticilerinden olan Prof. Ramon Cugat’ın da konuk konuşmacı olarak katılacağı bu etkinlik, interaktif tartışma ağırlıklı olacaktır. Özellikle tendon ve ligament biyolojisi, transplantın adaptasyonu ve büyüme faktörlerinin iyileşme sürecindeki etkileri gibi güncel konuların da tartışılacağı çalıştayda meslekdaşlarımızın soru sorma ve düşüncelerini aktarmaları ortamları genişleyecek ve belki de araştırma yapma isteklerinde değişik konular tetiklenecektir. Biyolojik iyileşme özellikleri ile cerrahi tekniklerin beraber tartışılacak olması da toplantıda ayrı bir heyecan oluşturacaktır.

 

Kursun hedef kitlesi, “Temel Artroskopi Kursu”nu almış olan meslektaşlarımız olmakla birlikte, Artroskopik Cerrahi ve Spor Yaralanmaları konusundaki yenilikler ve gelişen kavramları takip etmek isteyen meslektaşlarımızı da bu kursa davet etmek asıl amacımızı oluşturmaktar. Pratik uygulamaların verimli olması açısından katılım 70 kişi ile sınırlandırılmıştır. Teorik oturumlarda sayı kısıtlaması yoktur.

 

Kurs hakkındaki ayrıntılı bilgiye ve bilimsel programa  http://www.ileriartroskopi2009spor.org/

sayfasından ulaşma imkanı vardır.

 

Haziran 18, 19-20 tarihlerinde Ankara’da görüşmek dileğiyle,

 

Prof. Dr. N. Reha Tandoğan                                                                                     Prof. Dr. Mahmut Nedim Doral

TUSYAD Ankara Şubesi Başkanı                                                                          TOTBİD Spor Travmatolojisi Şubesi Başkanı

Dikkat Yorum yazmak için tıklayınız

Yorumlar

3.04.2009