Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

12 Kasım, 2014 Program

Dosyayı Gör
08:00 - 21:00 Oturum
Açılış-Kayıt

13 Kasım, 2014 Program

Dosyayı Gör
08:00 - 08:25 Oturum
Konferans 1 - Topuk Ağrıları
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 08:25
      • Kaan Süleyman IRGIT
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:01 Topuk Ağrıları
      • Umur AYDOĞAN
    • 08:02 - 08:11 Sunum için Tıklayınız
08:25 - 08:50 Oturum
Konferans 2 - Pes Kavus
 
  • Oturum Başkanı
    • 08:25 - 08:50
      • Önder İsmet KILIÇOĞLU
  • Konuşmacı
    • 08:25 - 08:32 Sunum için Tıklayınız
      Armen Kelikian
08:50 - 09:15 Oturum
Konferans 3
  • Oturum Başkanı
    • 08:50 - 09:15
      • Muharrem YAZICI
  • Konuşmacı
    • 08:50 - 09:15 Sunum için Tıklayınız
      Rudiger Krauspe
09:30 - 10:45 Oturum
TOTBİD - APOA Özel Oturumu - El bileği instabiliteleri
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:45
      • Mahmut Nedim DORAL
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:40 TOTBİD – APOA İlişkileri ve APOA Türkiye Bölümü
      • Önder AYDINGÖZ
    • 09:40 - 09:50 Distal radyoulnar eklem instabilitesi
      Ted Mah
    • 09:50 - 10:00 Karpal instabiliteler
      • Halil İbrahim BEKLER
    • 10:00 - 10:10 El bileği instabilitelerinde kurtarıcı girişimler
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
11:15 - 12:30 Oturum
Panel 4 - Pediatrik Ortopedi Pediatrik kalça
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:03
      • Mehmet İsmail Safa KAPICIOĞLU
      • Hakan ŞENARAN
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 11:30 Türkiye’de GKD Tarama Programı: Neredeyiz?
      • Mehmet Bartu SARISÖZEN
    • 11:30 - 11:40 Erişkin rekonstrüktif cerrah gözüyle adölesan total kalça protezi uygulamaları
      • Bülent ATİLLA
    • 11:40 - 11:50 Adolesan ve çocuklarda kalça koruyucu girişimler: nereye kadar?
      • Muharrem İNAN
    • 11:50 - 12:00 Pediatrik ortopedist gözüyle adölesan total kalça protezi uygulamaları
      Rudiger Krauspe
12:50 - 13:50 Oturum
Medist Group İnteraktif Uydu Sempozyumu
  • Oturum Başkanı
    • 12:50 - 13:50
      • Mahmut Nedim DORAL
  • Konuşmacı
    • 12:50 - 13:50 Sunum için Tıklayınız
      • Tahsin BEYZADEOĞLU
14:00 - 14:25 Oturum
Konferans 5 -Omurga Torakolomber kırıklarda dorsal perkütan tespit
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 14:25
      • Alpaslan ŞENKÖYLÜ
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:25 Sunum için Tıklayınız
      Rene Grass
14:25 - 14:50 Oturum
Konferans 6 - Omurga Yaşlılarda Alonzo tip II dens kırıklarının perkütan tedavisi
  • Oturum Başkanı
    • 14:25 - 14:50
      • Tarık YAZAR
  • Konuşmacı
    • 14:25 - 14:50 Sunum için Tıklayınız
      Rene Grass
14:50 - 15:20 Oturum
Konferans 7 - El Cerrahisi Distal radius kırıklarının radyografik değerlendirilmesi
  • Oturum Başkanı
    • 14:50 - 15:20
      • Ufuk NALBANTOĞLU
  • Konuşmacı
    • 14:50 - 15:20 Distal radius kırıklarının radyografik değerlendirilmesi
      Robert Medoff
15:45 - 16:10 Oturum
Konferans 8 - Artroplasti Moduler stemler: Gerçekten ihtiyaç mı?
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 16:10
      • Ahmet Mazhar TOKGÖZOĞLU
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 16:10 Moduler stemler: Gerçekten ihtiyaç mı?
      Raphael Llopis Miro
16:10 - 16:35 Oturum
Konferans 9 - Artroplasti Diz artroplastisinin geleceği
  • Oturum Başkanı
    • 16:10 - 16:35
      • İlker ÇETİN
  • Konuşmacı
    • 16:10 - 16:35 Diz artroplastisinin geleceği
      Raphael Llopis Miro
16:35 - 17:00 Oturum
Konferans 10 - Artroplasti İleri varuslu dizlerde artroplastide çapraz bağ korunmasının gerekçesi
  • Oturum Başkanı
    • 16:35 - 17:00
      • Alpay Merter ÖZENCİ
  • Konuşmacı
    • 16:35 - 17:00 İleri varuslu dizlerde artroplastide çapraz bağ korunmasının gerekçesi
      David Choon
17:15 - 19:00 Oturum
SGK – SUT İnteraktif Özel Oturumu
  • Oturum Başkanı
    • 17:15 - 17:59
      • Sait ADA
      • Murat BOZKURT
  • Konuşmacı
    • 17:15 - 17:20 Sunum için Tıklayınız
      Ali Sait Septioğlu
    • 17:20 - 17:30 Sunum için Tıklayınız
      Erkin Delikanlı
    • 17:30 - 17:40 Sunum için Tıklayınız
      • Erman CEYHAN
    • 17:40 - 17:50 Sunum için Tıklayınız
      İsmet Köksal
    • 17:50 - 18:00 Sunum için Tıklayınız
      Mustafa Daşçı
19:00 - 20:00 Oturum
Soru-Cevap--
  • Konuşmacı
    • 19:00 - 19:01 Sunum için Tıklayınız
    • 19:01 - 19:02 Sunum için Tıklayınız
    • 19:02 - 19:03 Sunum için Tıklayınız
08:00 - 09:15 Oturum
Panel 1 - Femur başı osteonekrozu
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 09:15
      • Önder YAZICIOĞLU
      • Servet TUNAY
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:15 Kalça koruyucu cerrahi
      • Sezai Aykın ŞİMŞEK
    • 08:15 - 08:30 Erken tanı yöntemleri
      • Çetin ÖNDER
    • 08:30 - 08:45 Konservatif tedavi yöntemleri
      • Fahri ERDOĞAN
    • 08:45 - 09:00 Damarlı fibula grefti uygulaması
      • Ahmet Fatih PARMAKSIZOĞLU
    • 09:00 - 09:15 Artroplasti uygulaması
      • Nejat GÜNEY
09:30 - 09:55 Oturum
Tartışmalı Oturum1 - TKP de baş seçimi
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 09:55
      • Ali BAKTIR
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:55 Küçük iyidir
      • Bülent ATİLLA
09:55 - 10:20 Oturum
Tartışmalı Oturum 2 - Diz protezinde yüksek fleksiyon
  • Oturum Başkanı
    • 09:55 - 10:20
      • Emin Ertuğrul ŞENER
  • Konuşmacı
    • 09:55 - 10:20 Önemlidir-Önemli değildir
      • Burak BEKSAÇ
      • Ahmet Mazhar TOKGÖZOĞLU
10:20 - 10:45 Oturum
Konferans 4 - TOTBİD Sağlık Hukuku Kurulu çalışmaları
  • Oturum Başkanı
    • 10:20 - 10:45
      • Sait ADA
  • Konuşmacı
    • 10:20 - 10:45 Sunum için Tıklayınız
      • Ünal KUZGUN
11:15 - 12:30 Oturum
Panel 5 - Genel Ortopedi Femoroasetabuler sıkışma: Güncel tanı ve tedavi
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Mehmet AŞIK
      • Okay BULUT
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 11:25 Güvenli dislokasyon ile cerrahi
      • Abdullah GÖĞÜŞ
    • 11:25 - 11:35 Kalça artroskopisi ile tedavi
      • Asım KAYAALP
    • 11:35 - 11:45 Mini açık teknikler ve sonuçları
      • Ahmet Mümtaz ALPASLAN
    • 11:45 - 11:55 Klinik ve radyolojik tanı
      • Selçuk ÖRSEL
14:00 - 15:15 Oturum
Olgu tartışması 1 - Travma
15:45 - 17:00 Oturum
TOTBİD AGUH – FORTE Özel Oturumu - Genel Ortopedi
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • İrfan ESENKAYA
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 15:50 İyi bir asistan eğitim programının olmazsa olmazları
      • Barış YILMAZ
    • 15:50 - 15:55 Mecburi hizmette ilk günüm
      • Bilgehan ÇATAL
    • 15:55 - 16:00 Yurt dışının bana kattıkları
      • Fatih KÜÇÜKDURMAZ
    • 16:00 - 16:04 Performans bilimselliği öldürüyor mu?
      • Fatih SÜRENKÖK
    • 16:04 - 16:09 iyi insan, iyi cerrah
      • Gazi HURİ
    • 16:09 - 16:14 TOTBİD-AGUH ve FORTE den haberler...
      • Gazi HURİ
    • 16:14 - 16:19 UEGS’nin ortopedi ve travmatoloji eğitimindeki yeri
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
    • 16:19 - 16:25 Zorunlu hizmet bilimselliği öldürüyor mu?
      • İbrahim AZBOY
    • 16:25 - 16:31 Yöneticilik dönemlerim ve bana öğrettikleri
      • İsmet TAN
    • 16:31 - 16:36 İlk diz protezi vakam ve bana öğrettikleri
      • Mahmut Nedim DORAL
    • 16:36 - 16:41 Sınavlar ve bana öğrettikleri
      • Safa GÜRSOY
08:00 - 09:15 Oturum
Panel 2 - Menisküs koruyucu cerrahi
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 09:15
      • Ömer Faruk TAŞER
      • Sualp TURAN
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:15 Menisküs kök tamirleri
      • Emin TAŞKIRAN
    • 08:15 - 08:30 Menisküsü korumanın önemi ve endikasyonları
      • Ümit Sefa MÜEZZİNOĞLU
    • 08:30 - 08:45 Menisküs tamir teknikleri
    • 08:45 - 09:00 Komplikasyonlardan korunma
09:30 - 10:45 Oturum
Panel 3 - Omuz instabiliteleri
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:45
      • Mustafa KARAHAN
      • Cem Zeki ESENYEL
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:40 Kemik defektli instabilite
      • Mehmet Uğur ÖZBAYDAR
    • 09:40 - 09:50 Çok yönlu ve posterior instabilite
      • Taner GÜNEŞ
    • 09:50 - 10:00 İnstabilite patogenezi, klinik muayene ve görüntülemesi
      • Umut AKGÜN
    • 10:00 - 10:10 Travmatik anterior instabilite
      • Ulunay KANATLI
14:00 - 15:15 Oturum
Panel 7 - El Cerrahisi
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:15
      • Hayati DURMAZ
      • Mustafa Nazım KARALEZLİ
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:10 Vaskülarize kemik grefti ile femur başı avasküler nekrozu tedavisi
      • Mustafa KÜRKLÜ
    • 14:10 - 14:20 Üst ve alt ekstremite kemik defektleri tedavisi
      • Kemal ÖZAKSAR
    • 14:20 - 14:30 Uzun kemik tümörü defektlerinin tedavisi
      • Sırrı Sinan BİLGİN
    • 14:30 - 14:40 Karpal kemik problemlerinde vaskülarize greft kullanımı
      • Hüseyin Tufan KALELİ
15:45 - 17:00 Oturum
Panel 9 - SYADC Patellofemoral eklem sorunlarına yaklaşım
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • Akın TURGUT
      • Fuat DUYGULU
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 16:00 Patellofemoral ağrı sendromu
      • Hüseyin Serhat YERCAN
    • 16:00 - 16:10 İlk patella çıkığı
      • İlhan ÖZKAN
    • 16:10 - 16:20 Patellofemoral instabilite
      • Yaman SARPEL
    • 16:20 - 16:30 Patellofemoral artroz
      • Nurzat ELMALI
08:00 - 09:15 Oturum
Sözlü Bildiriler 1
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 09:15
      • Şevki ERDEM
      • Can SOLAKOĞLU
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 09:15 Sunum için Tıklayınız
09:30 - 10:45 Oturum
Sözlü Bildiriler 3 - Üst ekstremite
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:45
      • Murat ÜZEL
      • İrfan AYAN
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 10:45 Sunum için Tıklayınız
11:15 - 12:30 Oturum
Sözlü Bildiriler 5 - Artroplasti Kalça
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Mahmut BERKMAN
      • Ömer Sunkar BİÇER
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 12:30 Sunum için Tıklayınız
14:00 - 15:15 Oturum
Panel 8 - Genel Ortopedi Sık görülen tendinopatiler
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:15
      • Yüksel ÖZKAN
      • Mehmet Can ÜNLÜ
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:10 Dirsek ve el bileği çevresi tendinopatiler
      • Ayhan KILIÇ
    • 14:10 - 14:20 Kalça çevresi tendinopatiler
      • Baransel SAYGI
    • 14:20 - 14:30 Diz çevresi tendinopatiler
      • Melekper Elcil KAYA BİÇER
    • 14:30 - 14:40 Ayak ve ayak bileği çevresi tendinopatiler
      • Devrim AKSEKİ
15:45 - 17:00 Oturum
Sözlü Bildiriler 8 - Ortopedik Onkoloji Malign tümörler
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • Hilmi Serdar ÖZBARLAS
      • Hüseyin BOTANLIOĞLU
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 17:00 Sunum için Tıklayınız
08:00 - 09:15 Oturum
Güncel Ortopedi 1 - Travma
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 09:15
      • Nevres Hürriyet AYDOĞAN
      • Bülent DAĞLAR
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:10 Kırık iyileşmesi
      • Cemil ERTÜRK
    • 08:10 - 08:20 Açık kırıklar
      • Gökhan KAYNAK
    • 08:20 - 08:30 Politravmatize hastada nelere dikkat etmeliyiz?
      • Güvenir OKCU
    • 08:30 - 08:40 İnternal tespit
      • Z. Uğur IŞIKLAR
09:30 - 10:45 Oturum
Güncel Ortopedi 2 - Pediatrik Ortopedi
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:45
      • Mehmet Bartu SARISÖZEN
      • Ömür ÇAĞLAR
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:40 Çocuk alt ekstremite kırıkları
      • Önder KALENDERER
    • 09:40 - 09:50 Çocuk üst ekstremite kırıkları
      • Hasan Hilmi MURATLI
    • 09:50 - 10:00 GKD
      • Ayşegül BURSALI
    • 10:00 - 10:10 GKD dışı çocuk kalça sorunları
      • Muharrem YAZICI
11:15 - 12:30 Oturum
Güncel Ortopedi 3 - Sunkar Biçer
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Oğuz POLATKAN
      • Murat KAYALAR
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 11:25 Mikrocerrahi ve replantasyon
      • Tahir Sadık SÜGÜN
    • 11:25 - 11:35 El bileği ve el sorunları
      • Levent KÜÇÜK
    • 11:35 - 11:45 El tendon yaralanmaları
      • Metin Manouchehr ESKANDARİ
14:00 - 15:15 Oturum
Güncel Ortopedi 4 - Dİz
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 14:49
      • Nejat GÜNEY
      • Serdar AKALIN
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:10 Diz osteoartriti fizyopatolojisi ve cerrahi dışı yaklaşımla
      • Mahmut Nedim DORAL
    • 14:10 - 14:20 Diz osteoartritinde artroplasti dışı seçenekler
      • Hasan BOMBACI
    • 14:20 - 14:30 Primer diz artroplastisi
      • Emin Ertuğrul ŞENER
    • 14:30 - 14:40 Revizyon diz artroplastisi
      • Bülent A. ERDEMLİ
15:45 - 17:00 Oturum
Güncel Ortopedi 5 - Omurga
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • Emin ALICI
      • Alper GÖKÇE
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 16:00 Servikal dejeneratif omurga hastalıkları
      • Azmi HAMZAOĞLU
    • 16:00 - 16:10 Lomber dejeneratif omurga hastalıkları
      • Erhan SERİN
    • 16:10 - 16:20 Servikal omurga travmaları
      • Erol YALNIZ
    • 16:20 - 16:30 Torakolomber omurga travmaları
      • Murat SONGÜR
08:00 - 09:15 Oturum
Sözlü Bildiriler 2
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 09:15
      • Orhan KARSAN
      • Gökhan MARALCAN
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 09:15 Sunum için Tıklayınız
09:30 - 10:45 Oturum
Sözlü Bildiriler 4 - Genel Ortopedi Klinik araştırma 2
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:45
      • İbrahim Muhittin ŞENER
      • Kadir Bahadır ALEMDAROĞLU
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 10:45 Sunum için Tıklayınız
11:15 - 12:30 Oturum
Sözlü Bildiriler 6 - SYADC Artroskopi - ÖÇB
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Akın TURGUT
      • Çağatay ULUÇAY
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 12:30 Sunum için Tıklayınız
14:00 - 15:15 Oturum
Sözlü Bildiriler 7 - Omuz Dirsek Genel
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:15
      • Selçuk BÖLÜKBAŞI
      • Mithat ÖNER
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 15:15 Sunum için Tıklayınız
15:45 - 17:00 Oturum
Sözlü Bildiriler 9 - Eksternal Fiksasyon Genel
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • Mehmet HALICI
      • Bilal DEMİR
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 17:00 Sunum için Tıklayınız

14 Kasım, 2014 Program

Dosyayı Gör
08:00 - 08:25 Oturum
Konferans 11 - Travma AO’nun ötesi: Periartiküler kırık tespitinin biyomekaniği
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 08:25
      • Z. Uğur IŞIKLAR
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:25 Sunum için Tıklayınız
      Robert Medoff
08:25 - 08:50 Oturum
Konferans 12 - Travma Yaşlılarda uzun kemik defektlerinin kapatılması: Yeni bir görüş
  • Oturum Başkanı
    • 08:25 - 08:50
      • İbrahim Levent ERALP
  • Konuşmacı
    • 08:25 - 08:50 Sunum için Tıklayınız
      Rene Grass
08:50 - 09:15 Oturum
Konferans 13 - Travma Kalkaneus kırıkları tedavisinin püf noktaları
 
  • Oturum Başkanı
    • 08:50 - 09:15
      • Mohamed Hassan DARWİSH
  • Konuşmacı
    • 08:50 - 09:15 Sunum için Tıklayınız
      Roy Sanders
09:30 - 10:45 Oturum
TOTBİD - SICOT Özel Oturumu - Artroplasti İnstabil kalç artroplastisi
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:18
      • İsmail Remzi TÖZÜN
      Gusta Ullmark
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:40 Total kalça protezinde çıkık: Risk faktörleri ve tedavisi
      Gusta Ullmark
    • 09:40 - 09:50 İnstabil kalça artroplastisinde çözüm yolları - dual mobilite
      Jean Prudron
    • 09:50 - 10:00 Gelşimsel kalça displazisi hastalarında total protez sonrası instabilite ve çözüm yolları
      • İsmail Remzi TÖZÜN
11:15 - 12:30 Oturum
Panel 14 - Omurga Servikal disk hernisi
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Rasim Haluk BERK
      • Burak AKESEN
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 11:25 Klinik ve doğal seyir
      • Ömer AKÇALI
    • 11:25 - 11:35 Konservatif tedavi
      • Ahmet Esat KITER
    • 11:35 - 11:45 Posterior yaklaşımlar (key hole foraminotomi)
      • Serdar KAHRAMAN
    • 11:45 - 11:55 Anterior yaklaşımlar (disk protezi ve ASF)
      Jose Casamitjana
    • 11:55 - 12:05 Komplikasyonlar
      Jose Casamitjana
12:50 - 13:50 Oturum
Abdi İbrahim Uydu Sempozyumu--
  • Konuşmacı
    • 12:50 - 12:51 Ortopedi ve Travmatolojide Nöropatik Ağrı: 3 Farklı İlişki
    • 12:51 - 12:52 Sorularla spor ve enflamasyon
14:00 - 14:25 Oturum
Konferans 17 - Genel Ortopedi Torasik outlet sendromu
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 14:25
      • Sırrı Sinan BİLGİN
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:25 Sunum için Tıklayınız
      Jose Casamitjana
14:25 - 14:50 Oturum
Konferans 18 - Genel Ortopedi Kanıta dayalı tıp açısından PRP uygulamaları
  • Oturum Başkanı
    • 14:25 - 14:50
      • Mehmet Fatih EKŞİOĞLU
  • Konuşmacı
    • 14:25 - 14:50 Hasan Tatari
      • Mehmet Hasan TATARİ
14:50 - 15:15 Oturum
Konferans 19 - Artroplasti Biolox delta ce-ce deneyimi
  • Oturum Başkanı
    • 14:50 - 15:15
      • Ömer Faruk BİLGEN
  • Konuşmacı
    • 14:50 - 15:15 Sunum için Tıklayınız
      Raghu Raman
15:45 - 16:10 Oturum
Konferans 20 - Ortopedik Onkoloji Kas iskelet tümörlerinin protezle rekonstrüksiyonunda yeni gelişmeler ve hipotansif anestezi
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 16:10
      • Önder OFLUOĞLU
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 16:10 Sunum için Tıklayınız
      Lee Lays
16:10 - 16:35 Oturum
Konferans 21 - Ortopedik Onkoloji Ortopedik onkolojide girişimsel radyoloji uygulamaları
  • Oturum Başkanı
    • 16:10 - 16:35
      • Ahmet KAPUKAYA
  • Konuşmacı
    • 16:10 - 16:35 Sunum için Tıklayınız
      Firuzan Numan
16:35 - 17:00 Oturum
Konferans 22 - Ortopedik Onkoloji Ortopedik onkolojide navigasyon
  • Oturum Başkanı
    • 16:35 - 17:00
      • Veli Muzaffer Murad HIZ
  • Konuşmacı
    • 16:35 - 17:00 Sunum için Tıklayınız
      Lee Lays
17:15 - 19:00 Oturum
Aile Meclisi--Etik Sorunlar
  • Oturum Başkanı
    • 17:15 - 19:00
      • Sait ADA
      • Bülent ALPARSLAN
  • Konuşmacı
    • 17:15 - 19:00 Sunum için Tıklayınız
08:00 - 09:15 Oturum
Panel 10 - Genel Ortopedi Ülkemizde allogreft kullanımı ve doku bankası kurulması için neredeyiz?
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 09:15
      • Mahmut UĞURLU
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:10 Doku bankası neden gereklidir?
      • Metin DOĞAN
    • 08:10 - 08:20 Doku bankası nasıl olmalıdır?
      • Kerem BAŞARIR
    • 08:20 - 08:30 Doku bankası için yurtdışı modelleri ve yasal düzenlemeler
      • Gökhan MERİÇ
    • 08:30 - 08:40 Ülkemizde yasal düzenlemeler ve günümüzde son durum
      Pelin Kılıç
09:30 - 09:55 Oturum
Konferans 15 - Eksternal Fiksasyon Ne, nerede, nasıl: Çapraz K telinden uzaysal fiksatöre
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 09:55
      • Hasan HAVITÇIOĞLU
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:55 Sunum için Tıklayınız
      • Mehmet KOCAOĞLU
09:55 - 10:20 Oturum
Konferans 16 - Eksternal Fiksasyon Şablon kağıdından i-Pad’e uzanan hikayemiz
  • Oturum Başkanı
    • 09:55 - 10:20
      • Yılmaz TOMAK
  • Konuşmacı
    • 09:55 - 10:20 Sunum için Tıklayınız
      • Taner GÜNEŞ
10:20 - 10:45 Oturum
Olgu Tartışması 2 - Eksternal Fiksasyon Uyku kaçıran olgular
  • Oturum Başkanı
    • 10:20 - 10:45
      • Vecihi KIRDEMİR
  • Konuşmacı
    • 10:20 - 10:45 Sunum için Tıklayınız
      • Mustafa KÜRKLÜ
      • Yılmaz TOMAK
      • Mustafa UYSAL
11:15 - 12:30 Oturum
Panel 15 - Artroplasti Periprostetik enfeksiyonlar
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Şevki Öner ŞAVK
      • Ahmet Şükrü SOLAK
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 11:25 Tanı ve değerlendirme algoritması
      • İbrahim TUNCAY
    • 11:25 - 11:35 Enfeksiyondan korunma yöntemleri algoritması
      • Faik ALTINTAŞ
    • 11:35 - 11:45 Tıbbi tedavi algoritması
      • Vasfi KARATOSUN
    • 11:45 - 11:55 Cerrahi tedavi algoritması
      • Süleyman Şükrü ARAÇ
14:00 - 15:15 Oturum
Panel 17 - El Cerrahisi Kienböck hastalığı
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:15
      • Abdullah Gürsel LEBLEBİCİOĞLU
      • Sinan ADIYAMAN
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:11 Etiyoloji, tanı, sınıflandırma
      Taçkın Özalp
    • 14:11 - 14:21 Açık tedavi
      • Akın ÜZÜMCÜGİL
    • 14:21 - 14:31 Geç vakaların tedavisi
      • Kahraman ÖZTÜRK
15:45 - 17:00 Oturum
Panel 19 - Genel Ortopedi Normal dizilim, yönelim ve kinematik
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • Vedat ŞAHİN
      • Osman TECİMEL
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 16:05 Normal alt ekstremite
      • Namık ŞAHİN
    • 16:05 - 16:25 Olgu örnekleri
      • Vecihi KIRDEMİR
08:00 - 08:25 Oturum
Tartışmalı Oturum 3 - SYADC Aşil tendon rüptürlerinde tedavi yaklaşımı
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 08:25
      • Ümit Sefa MÜEZZİNOĞLU
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:06 Konservatif tedavi
      • Sinan KARAOĞLU
    • 08:06 - 08:11 Minimal invaziv cerrahi
      • Behiç Tanıl ESEMENLİ
    • 08:11 - 08:16 Konvansiyonel cerrahi
      • Süleyman Bülent BEKTAŞER
08:25 - 08:50 Oturum
Tartışmalı Oturum 4 - SYADC ÖÇB rekonstrüksiyonunda yeni kanıtlar
  • Oturum Başkanı
    • 08:25 - 08:50
      • Nevzat Reha TANDOĞAN
  • Konuşmacı
    • 08:25 - 08:35 Tek bant
      • Alpay Merter ÖZENCİ
    • 08:35 - 08:44 Çift bant
      • Ömer Faruk TAŞER
08:50 - 09:15 Oturum
Konferans 14 - SYADC Ne zaman artroskopi yapmam?
  • Oturum Başkanı
    • 08:50 - 09:15
      • Bülent ALPARSLAN
  • Konuşmacı
    • 08:50 - 09:15 Sunum için Tıklayınız
      • İbrahim Halit PINAR
09:30 - 10:45 Oturum
Panel 12 - Genel Ortopedi Kapalı kırık ve çıkıklara eşlik eden nörovasküler yaralanmalara yaklaşım
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:45
      • Servet Aydın YÜCETÜRK
      • Ahmet PİŞKİN
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:40 Omuz ve Çevresi
      • Mehmet Ali ACAR
    • 09:40 - 09:50 Dirsek ve el bileği çevresi
      • Hüseyin Arel GERELİ
    • 09:50 - 10:00 Pelvis ve kalça çevresi
      • Mehmet ARMANGİL
    • 10:00 - 10:10 Diz ve ayak bileği çevresi
      • İlhami KURU
11:15 - 12:30 Oturum
Videokonferans Oturumu 1 - Pediatrik Ortopedi
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Gazi ZORER
      • Lokman KARAKURT
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 11:20 Pavlik bandajı uygulanması
      • Ali Fuat KARATAŞ
    • 11:20 - 11:25 BTx-A-dozaj ayarlanması, uygulama
      • Emre ÇULLU
    • 11:25 - 11:30 Çocuk ön kol kırığında kapalı redüksiyon  perkütan tespit
      • Murat GÜRGER
    • 11:30 - 11:35 Hemiepifizyodez-deformite analizi, zamanlama, teknik
      • Güney YILMAZ
    • 11:35 - 11:40 GKD-kapalı redüksiyon,alçı uygulanması
      • Timur YILDIRIM
    • 11:40 - 11:45 Dega osteotomisi
      • Mehmet Cemalettin AKSOY
14:00 - 15:15 Oturum
Panel 18 - Ortopedik Onkoloji Patolojik kırıkların tedavisi
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:15
      • Nevzat DABAK
      • Burçin KEÇECİ
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:10 Selim tümörlere bağlı patolojik kırıkların tedavisi
      • Bülent EROL
    • 14:10 - 14:20 Primer habis kemik tümörlerine bağlı patolojik kırıkların tedavisi
      • Nail Harzem ÖZGER
    • 14:20 - 14:30 Metastatik tümörlere bağlı patolojik kırıkların tedavisi
      • Osman RODOP
    • 14:30 - 14:40 Vertebra patolojik kırıklarının tedavisi
      • Mehmet AYVAZ
15:45 - 17:00 Oturum
Sözlü Bildiriler 15 - Pediatrik Ortopedi Travma
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • Hüsamettin ÇAKICI
      • Abuzer ULUDAĞ
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 17:00 Sunum için Tıklayınız
08:00 - 09:15 Oturum
Panel 11 - El Cerrahisi Pediatrik el yaralanmaları
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 09:15
      • Ahmet EKİN
      • Mehmet YILDIZ
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:11 Kırıklar (karpal, metakarpal, falanks)
      • İsmail Bülent ÖZÇELİK
    • 08:11 - 08:20 Tendon yaralanmaları
      Emre Aksu
    • 08:20 - 08:30 Kompleks yaralanmalar
      • Mehmet Şükrü ŞAHİN
    • 08:30 - 08:40 Replantasyonlar
      • Mehmet ALP
    • 08:40 - 08:50 Çocuklarda parmak ucu yaralanmaları
      • Haluk ÖZCANLI
09:30 - 10:45 Oturum
Panel 13 - Omuz – Dirsek Dirsek travmaları
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:45
      • Kadir ERTEM
      • İrşadi İstemi Alp YÜCEL
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:40 Koronoid kırıkları
      • Ata Can ATALAR
    • 09:40 - 09:50 Radius başı kırıkları ve Essex Lopresti Lezyonu
      • Mustafa Hulisi ÖZKAN
    • 09:50 - 10:00 Humerus alt uç kırıkları
      • Ufuk NALBANTOĞLU
    • 10:00 - 10:10 Dirsek instabiliteleri
      • Hayrettin KESMEZACAR
11:15 - 12:30 Oturum
Panel 16 - Genel Ortopedi Sık görülen tuzak nöropatileri
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Cihangir TETİK
      • Mehmet Akif ALTAY
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 11:25 Etiyoloji ve fizyopatoloji
      • Cengiz Eren CANSÜ
    • 11:25 - 11:35 Kubital tünel sendromu
      • Hakan GÜNDEŞ
    • 11:35 - 11:45 Karpal tünel sendromu
      • Ali Levent YALÇIN
    • 11:45 - 11:55 Tarsal tünel sendromu
      • Ali Erdem BAGATUR
14:00 - 15:15 Oturum
Sözlü Bildiriler 13 - Genel Ortopedi Deneysel araştırma
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:15
      • Fehmi Volkan ÖZTUNA
      • MELİH GÜVEN
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 15:15 Sunum için Tıklayınız
15:45 - 17:00 Oturum
Sözlü Bildiriler 16 - Ayak – Ayak Bileği Travma
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • Levent KARAPINAR
      • Rahmi Can AKGÜN
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 17:00 Sunum için Tıklayınız
08:00 - 09:15 Oturum
Güncel Ortopedi 6 - Omurga
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 09:15
      • Rasim Haluk BERK
      • Levent ÇELEBİ
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:10 İdiopatik skolyoz
      • Rasim Haluk BERK
    • 08:10 - 08:20 Konjenital omurga deformiteleri
      • Kamil Çağrı KÖSE
    • 08:20 - 08:30 Erişkin omurga deformiteleri
      • Mehmet TEZER
    • 08:30 - 08:40 Spondilolizis ve spondilolistezis
      • Murat BEZER
09:30 - 10:45 Oturum
Güncel Ortopedi 7 - Ayak – Ayak bileği
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:45
      • Ahmet Nedim YANAT
      • Raşit Tahir ÖĞÜT
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:40 Malleol kırıklarında ne zaman cerrahi?
      • Aydıner KALACI
    • 09:40 - 09:50 Talus kırıklarında ne zaman cerrahi?
      • GÜVEN BULUT
    • 09:50 - 10:00 Kalkaneus kırıklarında ne zaman cerrahi?
      • Cem ÇOPUROĞLU
    • 10:00 - 10:10 Ayak yaralanmalarında ne zaman cerrahi?
      • Hakan ÖZDEMİR
    • 10:10 - 10:20 Ayak bileği sorunları
      • Raşit Tahir ÖĞÜT
11:15 - 12:30 Oturum
Güncel Ortopedi 8 - Omuz – Dirsek
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Selçuk BÖLÜKBAŞI
      • Barış KOCAOĞLU
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 11:25 Dirsek çevresi kırıkları
      • Taşkın ALTAY
    • 11:25 - 11:35 Humerus cisim kırıklarında güncel tedavi
      • Hakan GÜRBÜZ
    • 11:35 - 11:45 Akut omuz çıkığında güncel tedavi
      • Mahir MAHİROĞULLARI
    • 11:45 - 11:55 Dirsekte korkunç üçlüde güncel tedavi
      • Ahmet EKİN
14:00 - 15:15 Oturum
Güncel Ortopedi 9 - SYADC
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:15
      • İsmet TAN
      • Osman Tuğrul EREN
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:10 Kas tendon ve bağ yaralanmalarında iyileşme biyolojisi
      • Emin TAŞKIRAN
    • 14:10 - 14:20 Spor travmatolojisi genel prensipleri
      • Tahsin BEYZADEOĞLU
    • 14:20 - 14:30 Artroskopide temel prensipler ve yenilikler
      • Özgür Ahmet ATAY
    • 14:30 - 14:40 Diz bağ yaralanmaları
      • Mustafa KARAHAN
08:00 - 09:15 Oturum
Sözlü Bildiriler 10 - Artroplasti Diz
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 09:15
      • Fahri ERDOĞAN
      • İbrahim AZBOY
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:40 Sunum için Tıklayınız
    • 08:40 - 09:15 Sunum için Tıklayınız
09:30 - 10:45 Oturum
Sözlü Bildiriler 11 - Ortopedik Onkoloji Benign tümörler
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:45
      • Osman RODOP
      • Ahmet Murat BÜLBÜL
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 10:45 Sunum için Tıklayınız
11:15 - 12:30 Oturum
Sözlü Bildiriler 12 - Travma Kalça
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Abdullah Yalçın TABAK
      • Doğan BEK
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 12:30 Sunum için Tıklayınız
14:00 - 15:15 Oturum
Sözlü Bildiriler 14 - Ayak - Ayak Bileği Halluks valgus
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:15
      • Haluk YETKİN
      • Feridun ÇİLLİ
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 15:15 Sunum için Tıklayınız
15:45 - 17:00 Oturum
Sözlü Bildiriler 17 - Omurga Dejeneratif omurga sorunları
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • Mehmet Ali ŞEHİRLİOĞLU
      • Erhan SESLİ
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 17:00 Sunum için Tıklayınız
07:00 - 08:15 Oturum
Güncel Ortopedi 10--Akif Güleç, Hakan Kınık
  • Konuşmacı
    • 07:00 - 07:01 Pelvis ve asetabulum kırkları
    • 07:01 - 07:02 Femur kırıkları
    • 07:02 - 07:03 Tibia kırıkları
    • 07:03 - 07:04 Eksternal fiksasyonda temel prensipler ve yenilikler

15 Kasım, 2014 Program

Dosyayı Gör
08:00 - 08:25 Oturum
Konferans 23 - Ayak – Ayak bileği Total ayak bileği artroplastisi mi artrodezi mi?
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 08:25
      • Behiç Tanıl ESEMENLİ
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:25 Sunum için Tıklayınız
      Armen Kelikian
08:25 - 08:50 Oturum
Konferans 25 - Ayak – Ayak bileği Travma sonrası kronik ayak bileği diyastazı: Biyomekanik sonuçları ve bağ tamiri planlaması
  • Oturum Başkanı
    • 08:25 - 08:50
      • Devrim AKSEKİ
  • Konuşmacı
    • 08:25 - 08:50 Sunum için Tıklayınız
      Rene Grass
08:50 - 09:15 Oturum
Konferans 26 - Ayak – Ayak bileği Sekonder subtalar füzyon
  • Oturum Başkanı
    • 08:50 - 09:15
      • Kaya Hüsnü AKAN
  • Konuşmacı
    • 08:50 - 09:15 Sunum için Tıklayınız
      Roy Sanders
09:30 - 09:55 Oturum
Konferans 28 - Travma İntertrokanterik kırıkların tedavisi
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 09:55
      • Mustafa BAŞBOZKURT
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:55 Sunum için Tıklayınız
      Roy Sanders
09:55 - 10:20 Oturum
Konferans 29 - Genel ortopedi Ortopedik cerrahide BMP kullanımının güvenilirliği
  • Oturum Başkanı
    • 09:55 - 10:20
      • Ufuk AYDINLI
  • Konuşmacı
    • 09:55 - 10:20 Sunum için Tıklayınız
      Alberto Diez Ulloa
10:20 - 10:45 Oturum
Konferans 30 - Omurga Omurga cerrahisi pratiğimdeki komplikasyonlar ve çıkardığım dersler
  • Oturum Başkanı
    • 10:20 - 10:45
      • Necdet Şükrü ALTUN
  • Konuşmacı
    • 10:20 - 10:45 Sunum için Tıklayınız
      • Rifat Emre ACAROĞLU
11:15 - 12:30 Oturum
Panel 22 - Omurga AO Spine: Omurga enfeksiyonları
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Rifat Emre ACAROĞLU
      • Mustafa Can KOŞAY
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 11:25 Non-spesifik spondilodiskit
      Alberto Diez Ulloa
    • 11:25 - 11:35 Tüberküloz spondiliti
      • Ufuk TALU
    • 11:35 - 11:45 Cerrahi enfeksiyonlar
      • Metin ÖZALAY
14:00 - 15:15 Oturum
Panel 23 - Eksternal Fiksasyon Pediatrik uzun kemik deformitelerinde tedavi seçenekleri
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:15
      • Mehmet Cemalettin AKSOY
      • Mehmet HALICI
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:10 Hangi deformiteler izlenebilir?
      • Salih MARANGOZ
    • 14:10 - 14:20 Hemiepifizyodezin yeri
      • Murat OTO
    • 14:20 - 14:30 Akut düzeltme
      • Abdullah EREN
    • 14:30 - 14:40 Tedrici düzeltme
      • Cengiz ŞEN
15:45 - 17:00 Oturum
Türk – Yunan Özel Oturumu - Artroplasti Total diz artroplastisi
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • Sait ADA
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 15:55 Metabolik sendrom ve osteoartrit ilişkisinde son gelişmeler
      Dionysos Verettas
    • 15:55 - 16:05 Hemofilik artropatide total diz artropastisi
      • Semih AYDOĞDU
    • 16:05 - 16:15 Post-travmatik artrozda total diz artroplastisi
      George Macheras
    • 16:15 - 16:25 Total diz artroplastisinde ağrı yönetimi
      • Ömer Faruk BİLGEN
08:00 - 08:25 Oturum
Konferans 24 - Omuz - Dirsek Rotator manşet yırtıklarında tamir sonrası iyileşme biyolojisi
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 08:25
      • Selçuk BÖLÜKBAŞI
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:25 Sunum için Tıklayınız
08:25 - 08:50 Oturum
Tartışmalı Oturum 5 - Omuz – Dirsek Rotator manşet tamiri
  • Oturum Başkanı
    • 08:25 - 08:50
      • Mustafa YEL
  • Konuşmacı
    • 08:25 - 08:50 Tek sıra-Çirf sıra
08:50 - 09:15 Oturum
Konferans 27 - Omuz - Dirsek Proksimal humerus kırıkları
  • Oturum Başkanı
    • 08:50 - 09:15
      • Kenan SARIDOĞAN
  • Konuşmacı
    • 08:50 - 09:15 Sunum için Tıklayınız
      • Mehmet Selahattin DEMİRHAN
09:30 - 10:45 Oturum
Panel 21 - Ayak – Ayak Bileği Halluks valgus: Güncel tedaviler
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:45
      • Haluk YETKİN
      • Meriç ÇIRPAR
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:40 Lapidus girişimi
      • Ali ÖZNUR
    • 09:40 - 09:50 Scarf osteotomisi
      • Kaan Süleyman IRGIT
    • 09:50 - 10:00 Ludloff osteotomisi
      • Mustafa ÜRGÜDEN
    • 10:00 - 10:10 Modifiye Chevron osteotomisi
      • Semih AYANOĞLU
11:15 - 12:30 Oturum
TOAK Özel Oturumu - Genel Ortopedi Ortopedide inovasyon
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • FEZA KORKUSUZ
      • Aksel SEYAHİ
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 11:25 Patent ön araştırması, gerçekleştirilmesi ve sorunları
      • Hasan HAVITÇIOĞLU
    • 11:25 - 11:35 Tasarımdan üretime üç boyutlu yazıcı teknolojisi
      • Erbil OĞUZ
      Hayri Dursunoğlu
    • 11:35 - 11:45 Sanayide ürün geliştirilmesi
    • 11:45 - 11:55 implatlar ve standartları
      • Teyfik DEMİR
14:00 - 14:25 Oturum
Tartışmalı Oturum 6 - Ayak – Ayak Bileği Halluks rijidus
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 14:25
      • Mehmet Oğuz DURAKBAŞA
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:25 Artroplasti-Artrodez
      • Mehmet Emin ERDİL
      • Yakup YILDIRIM
14:25 - 14:50 Oturum
Tartışmalı Oturum 7 - Travma İntertrokanterik kırıklarda cerrahi tedavi
  • Oturum Başkanı
    • 14:25 - 14:50
      • Mahmut KÖMÜRCÜ
  • Konuşmacı
    • 14:25 - 14:50 Fiksasyon yapılmalıdır-Artroplasti yapılmalıdır
      • İrfan ÖZTÜRK
      • Emre TOĞRUL
14:50 - 15:14 Oturum
Tartışmalı Oturum 8 - Ortopedik Onkoloji Evre 3 dev hücreli kemik tümörü tedavisi
  • Oturum Başkanı
    • 14:50 - 15:14
      • Yavuz Selim KABUKCUOĞLU
  • Konuşmacı
    • 14:50 - 15:14 Küretaj + sement uygularım-Rezeksiyon + rekonstrüksiyon yaparım
      • Sait Turgay ER
      • Hüseyin Yusuf YILDIZ
15:45 - 17:00 Oturum
Tartışmalı Oturum 9 - Pediatrik Ortopedi SP’li çocukta alt ekstremite
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • Yener TEMELLİ
      • Abdullah EREN
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 15:55 Rekonstrüksiyon
      • Emel GÖNEN
    • 15:55 - 16:05 Rezeksiyon
      • Cem Nuri AKTEKİN
    • 16:05 - 16:15 Yumuşak doku gevşetmesi
    • 16:15 - 16:25 Ekstansiyon osteotomisi
      • Kubilay BENG
    • 16:25 - 16:35 Osteotomi
      • Ahmet DOĞAN
    • 16:35 - 16:45 Füzyon
      • Gazi ZORER
17:15 - 18:30 Oturum
Panel 25 - Travma Sık görülen kırıklar: Güncel tedavi yaklaşımı
  • Oturum Başkanı
    • 17:15 - 18:30
      • Mehmet SUBAŞI
      • Atilla Sancar PARMAKSIZOĞLU
  • Konuşmacı
    • 17:15 - 17:20 Ne zaman konservatif tedavi?
      • Bülent DAĞLAR
    • 17:20 - 17:25 Değerlendirme
      • Hüseyin Hakan KINIK
    • 17:25 - 17:30 Ne zaman konservatif tedavi?
      • Tolga TÜZÜNER
    • 17:30 - 17:35 Ne zaman cerrahi tedavi?
      • Ufuk ÖZKAYA
    • 17:35 - 17:40 Değerlendirme
      • Güvenir OKCU
    • 17:40 - 17:45 Dışarıdan tespit
    • 17:45 - 17:50 İçerden tespit
      • Metin KÜÇÜKKAYA
    • 17:50 - 17:55 Değerlendirme
      • Mehmet SUBAŞI
08:00 - 09:15 Oturum
Olgu tartışması 3 - Omurga Büyüyen omurgada sagittal düzlem deformiteleri
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 08:49
      • Ufuk TALU
      • Yetkin SÖYÜNCÜ
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:10 Sunum için Tıklayınız
      • Mehmet AYDOĞAN
    • 08:10 - 08:20 Sunum için Tıklayınız
      • Murat BEZER
    • 08:20 - 08:30 Sunum için Tıklayınız
      • Fatih DİKİCİ
    • 08:30 - 08:40 Sunum için Tıklayınız
      Serkan Erkan
09:30 - 10:45 Oturum
Sözlü Bildiriler 19 - Pediatrik Ortopedi GKD
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:45
      • Orhan BÜYÜKBEBECİ
      • Hakan ATALAR
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 10:45 Sunum için Tıklayınız
11:15 - 12:30 Oturum
Sözlü Bildiriler 22 - Ayak – Ayak Bileği Diğer
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Yüksel YURTTAŞ
      • Oktay BELHAN
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 12:30 Sunum için Tıklayınız
14:00 - 15:15 Oturum
Sözlü Bildiriler 25 - Omurga Travma - Diğer
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:15
      • Mahmut ARGÜN
      • Hacı Mustafa ÖZDEMİR
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 15:15 Sunum için Tıklayınız
15:45 - 17:00 Oturum
Panel 24 - Ayak – Ayak Bileği Diyabetik ayak
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • Zafer ORHAN
      • Bahtiyar DEMİRALP
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 15:55 Diyabetik ayak nedir?
      İlhan Satman
    • 15:55 - 16:05 Akut infeksiyon ve sonrası
      • Önder İsmet KILIÇOĞLU
    • 16:05 - 16:15 İskemiye yaklaşım
      Selçuk Baktıroğlu
    • 16:15 - 16:25 Charcot ayağı
      • Mehmet Oğuz DURAKBAŞA
17:15 - 18:30 Oturum
Panel 26 - Ayak – Ayak bileği Ayak bileği artrozunda güncel tedaviler
  • Oturum Başkanı
    • 17:15 - 18:30
      • Mahmut Ercan ÇETİNUS
      • Tolga ATAY
  • Konuşmacı
    • 17:15 - 17:25 Cerrahi dışı tedavi seçenekleri
      • Fuat BİLGİLİ
    • 17:25 - 17:35 Artroskopik tedavi
      • Barış KOCAOĞLU
    • 17:35 - 17:45 Ayak bileği artroplastisi
      • Nurettin HEYBELİ
    • 17:45 - 17:55 Ayak bileği artrodezi
      • Kaya Hüsnü AKAN
08:00 - 09:15 Oturum
Panel 20 - Ortopedik Onkoloji Pelvis yerleşimli tümörlerde tedavi
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 09:15
      • Yavuz Yener SAĞLIK
      • Bedii Şafak GÜNGÖR
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:10 Selim pelvik kemik tümörleri
      • İbrahim Levent ERALP
    • 08:10 - 08:20 Habis pelvik kemik tümörleri
      • Veli Muzaffer Murad HIZ
    • 08:20 - 08:30 Pelvik yumuşak doku tümörleri
      • Dündar SABAH
    • 08:30 - 08:40 Pelvik metastazlar
      • Kerem BAŞARIR
09:30 - 10:45 Oturum
Sözlü Bildiriler 20 - Genel Ortopedi Karma
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:45
      • Mahmut MUTLU
      • Fatih KARAASLAN
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 10:45 Sunum için Tıklayınız
11:15 - 12:30 Oturum
Sözlü Bildiriler 23 - Travma Ayak - Çocuk
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Necdet Serdar NECMİOĞLU
      • Koray ÜNAY
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 12:30 Sunum için Tıklayınız
14:00 - 15:15 Oturum
Sözlü Bildiriler 26 - Pediatrik Ortopedi Diğer
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:15
      • Mehmet Fırat YAĞMURLU
      • Özkan KÖSE
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 15:15 Sunum için Tıklayınız
15:45 - 17:00 Oturum
Sözlü Bildiriler 28 - Travma Tibia ve diğer
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • Osman AYNACI
      • Raffi ARMAĞAN
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 17:00 Sunum için Tıklayınız
17:15 - 18:30 Oturum
Asistan Kursu - Genel Ortopedi
  • Oturum Başkanı
    • 17:15 - 18:30
      • Nusret KÖSE
  • Konuşmacı
    • 17:15 - 17:25 Asistan beklentileri
      • Ahmet SAVRAN
    • 17:25 - 17:35 Ortopedik hasta değerlendirmesi
      • Özal ÖZCAN
    • 17:35 - 17:45 Acil hastanın değerlendirilmesi
      • Mehmet Can ÜNLÜ
    • 17:45 - 17:55 Uygulamalar
      • Nusret KÖSE
08:00 - 09:15 Oturum
Güncel Ortopedi 11- Kalça
  • Oturum Başkanı
    • 08:00 - 09:15
      • Doğan BEK
      • Ahmet FIRAT
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:10 Kalçada osteonekroz, osteotomi ve artrodez
      • Yusuf ÖZTÜRKMEN
    • 08:10 - 08:20 Kalça koruyucu cerrahi
      • Mehmet AŞIK
    • 08:20 - 08:30 Primer artroplasti
      • Mustafa BAŞBOZKURT
    • 08:30 - 08:40 Revizyon artroplasti
      • Süleyman Şükrü ARAÇ
09:30 - 10:45 Oturum
Güncel Ortopedi 12 - Ortopedik Onkoloji
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:45
      • Veli Muzaffer Murad HIZ
      • Şefik Murat ARIKAN
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 09:40 Kas iskelet sistemi tümörlerinde değerlendirme ve tanı
      • Mehmet Ali DEVECİ
    • 09:40 - 09:50 Benign kas iskelet sistemi tümörlerinde tedavi prensipleri
      • Hilmi Serdar ÖZBARLAS
    • 09:50 - 10:00 Malign kas iskelet sistemi tümörlerinde tedavi prensipleri
      • Ahmet KAPUKAYA
    • 10:00 - 10:10 Metabolik kemik hastalıkları
      • Fehmi Volkan ÖZTUNA
11:15 - 12:30 Oturum
Güncel Ortopedi 13 - Pediatrik Ortopedi
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Emel GÖNEN
      • Mehmet BULUT
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 11:25 Çocuklarda ayak sorunları
      • Mehmet İsmail Safa KAPICIOĞLU
    • 11:25 - 11:35 Çocularda kalça ve ayak dışı gelişimsel alt ekstremite sorunları
      • Hüseyin YORGANCIGİL
    • 11:35 - 11:45 GKD, PEV dışı konjenital anomaliler, displaziler
      • Fikri Feyyaz AKYILDIZ
    • 11:45 - 11:55 Nöromusküler sorunlar
      • Cemil YILDIZ
14:00 - 15:15 Oturum
AOTT Özel Oturumu - Genel Ortopedi
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:15
      • Sait ADA
      • Yavuz Selim KABUKCUOĞLU
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 14:10 AOTT Editöründen
      • Mehmet Selahattin DEMİRHAN
    • 14:10 - 14:20 Editorial Manager programının getirdikleri
      • İlker EREN
    • 14:20 - 14:30 Hakem değerlendirme sürecimiz
      • Önder İsmet KILIÇOĞLU
    • 14:30 - 14:40 Redaksiyonda ne yapıyoruz?
      • Aksel SEYAHİ
15:45 - 17:00 Oturum
Sözlü Bildiriler 29 - Genel Ortopedi Diğer
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • Yakup Barbaros BAYKAL
      • Hacı Bayram TOSUN
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 17:00 Sunum için Tıklayınız
17:15 - 17:40 Oturum
Tartışmalı Oturum 10 - Omurga AIS cerrahisinde preoperatif planlama için sınıflama
  • Oturum Başkanı
    • 17:15 - 17:40
      • Cüneyt ŞAR
  • Konuşmacı
    • 17:15 - 17:40 Kullanırım-Kullanmam
      • Rifat Emre ACAROĞLU
      • Ufuk AYDINLI
17:40 - 18:05 Oturum
Tartışmalı Oturum 11 - Omurga Torakolomber omurga kırıklarında preoperatif planlama için sınıflama
  • Oturum Başkanı
    • 17:40 - 18:05
      • Ahmet ALANAY
  • Konuşmacı
    • 17:40 - 18:05 Kullanırım-Kullanmam
      • Erbil OĞUZ
      • Şevki ERDEM
18:05 - 18:30 Oturum
Tartışmalı Oturum 12 - Artroplasti Unikompartmental diz osteoartritinde tedavi
  • Oturum Başkanı
    • 18:05 - 18:30
      • Bülent A. ERDEMLİ
  • Konuşmacı
    • 18:05 - 18:30 Unikondiler diz protezi-Yüksek tibial osteotomi
      • Ali BAKTIR
      • Nevzat Reha TANDOĞAN
08:00 - 09:15 Oturum
Sözlü Bildiriler 18--Ahmet Harma, Naci Ezirmik
  • Konuşmacı
    • 08:00 - 08:01 Sunum için Tıklayınız
09:30 - 10:45 Oturum
Sözlü Bildiriler 21 - El Cerrahisi Travma
  • Oturum Başkanı
    • 09:30 - 10:45
      • İlhami KURU
      • Yunus DOĞRAMACI
  • Konuşmacı
    • 09:30 - 10:45 Sunum için Tıklayınız
11:15 - 12:30 Oturum
Sözlü Bildiriler 24 - Artroplasti Karma
  • Oturum Başkanı
    • 11:15 - 12:30
      • Murat ALTAY
      • Fatih İbrahim PESTİLCİ
  • Konuşmacı
    • 11:15 - 12:30 Sunum için Tıklayınız
14:00 - 15:20 Oturum
Sözlü Bildiriler 27 - El Cerrahisi Diğer
  • Oturum Başkanı
    • 14:00 - 15:20
      • Servet Aydın YÜCETÜRK
      • Ali Engin ULUSAL
  • Konuşmacı
    • 14:00 - 15:20 Sunum için Tıklayınız
15:45 - 17:00 Oturum
Sözlü Bildiriler 30 - SYADC Diğer
  • Oturum Başkanı
    • 15:45 - 17:00
      • Yaman SARPEL
      • Ahmet BAYAR
  • Konuşmacı
    • 15:45 - 17:00 Sunum için Tıklayınız
17:15 - 18:30 Oturum
Sözlü Bildiriler 31 - Ortopedik Onkoloji Yumuşak doku ve diğer
  • Oturum Başkanı
    • 17:15 - 18:30
      • Bülent EROL
  • Konuşmacı
    • 17:15 - 18:30 Sunum için Tıklayınız
07:00 - 08:00 Oturum
İNTERAKTİF TARTIŞMA--Mehmet Demirhan
  • Konuşmacı
    • 07:00 - 07:01 Sunum için Tıklayınız
© Tüm hakları Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği’ne aittir.
Loading...

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...