Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği


Video Portal

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği yönetim kurulu olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 9 Aralık 2023 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde ziyaret edilmiştir. 

Bu görüşmede 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen deprem felaketinde gerçekleştirmiş olduğumuz faaliyetlerimiz aktarılmıştır.  Ayrıca TOTBİD Deprem ve Afet Koordinasyon Kurulu kurduğumuz ve olası depremler için eğitim faaliyetleri ile çalıştaylar düzenlediğimiz iletilmiş, devletimiz tarafından bu konuda verilecek her türlü göreve hazır olduğumuz bildirilmiştir. 

Hastalarda kullanılan malzemelerin kalitesine ilişkin görüşlerimiz bildirilmiş, bu konuda paydaş olarak görülmemiz ve muhattap alınmamız halinde her türlü desteğe hazır olduğumuz iletilmiştir. Yine İmplant Kayıt Sistemi hakkında bilgi verilmiştir. 

TOTBİD tarafından yürütülmekte olan uluslararası faaliyetlerimiz ve uluslararası dernek ve federasyonlar (APOA, EFORT vb.) ile ilişkilerimiz konusunda bilgi verilmiş, Türkiye’nin ortopedi alanında uluslararası platformdaki başarıları iletilmiştir. Uluslararası birçok faaliyetin Türkiye’de yapılmasının mümkün olduğu aktarılmıştır. Türki Cumhuriyetler ile ilişkilerimiz ve toplantılarımız da dile getirilmiştir. 

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi (TOTEK) faaliyetleri (asistan sınavları, uzman yeterlik sınavları ve akreditasyon vb.) hakkında bilgi verilmiştir.  TOTEK Board sınavının daha etkin ve ülkemiz adına tanınır bir sınav olması konusunda görüşlerimiz iletilmiştir. 

Hekim ve sağlık çalışanlarına şiddetin ülkemizde gelmiş olduğu nokta ve üzüntülerimiz dile getirilerek, daha etkin önlem ve cezaların getirilmesi konusunda dileklerimiz iletilmiştir. 

Sağlık Turizmi konusunda fikir ve görüşlerimiz iletilerek, görüşmemiz sonlandırılmıştır. 

Saygılarımızla, 

TOTBİD Yönetim Kurulu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Tüm hakları Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği’ne aittir.
Loading...

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...