Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği


Video Portal

Değerli Meslektaşlarımız, 

IV. TOTBİD – TOTEK Eğitim Çalıştayı, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD) ve Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi (TOTEK) tarafından 7 – 8 Eylül 2018 tarihinde yapılması planlanmıştır. İki gün sürecek Çalıştayda Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitiminin önde gelen sorunları masaya yatırılacak ve net çözüm önerileri ortaya çıkarılmaya çalışılacaktır. Çalıştay programı ekte yer almaktadır. 

Önerilerle oluşturulan Türk Ortopedisinin Eğitim sorunları arasında Genel Kurul’da oylama ile ilk 4’e giren seçilecek. Eğitimin güçlü ve zayıf yönlerinin yanısıra fırsatlar ve tehditleri sıralanarak (SWOT Analizi) ile tespit edilen sorunlar detaylandırılacaktır. Bu konular daha sonra çalışma gruplarına taşınarak ayrıntılarıyla incelenecek ve Çalıştay Kitabı ortaya çıkarılacaktır. İkibinonbir yılında 3.sü yapılan Eğitim Çalıştayında önde gelen sorunlar (1) Tıpta Uzmanlık Öğrencisi, (2) Eğitici, (3) Eğitim Ortamı ve (4) Yasal Düzenlemeler alt boyutlarında ele alınmıştı ve ilgili makamlara Çalıştay bildirgesi iletilmişti. 

Ülkemiz Ortopedi eğitiminde küresel seviyeyi yakalamak için büyük bir azim içindedir. Sürdürülebilir kalkınmada eğitimli insan gücünden daha önemli bir güç bulunmamaktadır. TOTBİD-TOTEK tarafından düzenlenecek 4. Eğitim Çalıştayı’nı başarıya ulaştırmak için size ihtiyacımız var. Katılımınızı bekler, saygılar sunarız. 

Saygılarımızla, 

TOTBİD Başkanı

TOTEK Başkanı

Düzenleme Kurulu

Prof. Dr. İrfan Öztürk

Prof. Dr. Nevres H. Aydoğan

Prof. Dr. Mustafa Karahan 
Prof. Dr. Gürsel Leblebicioğlu 
Doç. Dr. Kubilay Beng 
Doç. Dr. Merter Yalçınkaya


Programa ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Tarih: 7 - 8 Eylül 2018 

Yer: The Green Park Pendik Otel, İstanbul

İletişim: Selin Sümer / TOTBİD
Tel: 0312 436 11 40
Faks: 0312 436 27 16
E-posta: selin@totbid.org.tr 

© Tüm hakları Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği’ne aittir.
Loading...

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...