Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği


Video Portal

Değerli Meslektaşlarımız, 

Sizleri ülkemiz ortopedi ailesinin önemli eğitim faaliyetlerinden biri olan İntramedüller Çivileme Kursu’nun 22-24 Mart 2019 tarihleri arasında Ankara Holiday Inn otelinde yapılacak dokuzuncusuna davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Temel bilgilerin tekrarlanacağı, ileri tekniklerdeki kolaylaştırıcı ipuçlarının alanlarında bilgi ve tecrübeleri ile ulusal ve uluslararası tanınırlıkları olan meslektaşlarımız tarafından katılımcılara aktarılacağı bu kursta üst ve alt ekstremite kanal içi çivileme teknikleri her yönü ile tartışılacaktır. Teorik anlatımlar yanında olgu tartışması ve farklı anatomik bölgelerde birden fazla seçenekle maket üzerinde uygulamalar ile zenginleştirilmiş bu kurstan sizlerin günlük mesleki uygulamalarda işlerinizi kolaylaştıracak yeni bilgi ve ipuçlarıyla ayrılmanız için TOTBİD Ortopedik Travma Şubesi ve düzenleme kurulu tarafından kapsayıcı bir içerik hazırlanmıştır.Toplantıya katkı verecek konunun uzmanı ülkemizin değerli eğiticilerine ek olarak, Almanya Hannover Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Christian Krettek, İngiltere Leeds Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Peter Giannoudis ve Amerika Birleşik Devletleri Missouri Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Greg DellaRocca bilgi ve tecrübelerini paylaşacaktır. Tüm kurs eğiticileri kurs süresince kanal içi çivileme ilgili sorularınızı her ortamda cevaplamak için sizlerle olacaklardır. 

Toplantıdan en fazla kazanımın sağlanabilmesi için katılım 80 ile sınırlanmak zorunda kalınmıştır. Maket pratik çalışmalarındaki sınırlamalar nedeniyle bu sayının arttırılmasının mümkün olamayacağını hatırlatmak isteriz. Toplantının hedef katılımcısı 2.yıl ve üzeri ortopedi asistanları ile kanal içi çivileme tekniği ile ilgili bilgi ve tecrübelerini arttırmak isteyen ortopedi uzmanlarıdır. Toplantının karşılıklı öğrenme temel kuralı içinde geçmesi için tüm katılımcıların tecrübelerini paylaşmaları da cesaretlendirilecektir. Bunun için dileyen meslektaşlarımızın olgu tartışmasında kendilerinden sunmalarını isteyeceğimiz belirlenen şekilde düzenlenecek sunularını toplantı sekreterimiz Prof. Dr. Nadir Özkayın’a iletmelerini rica ediyoruz. Katılımcı oyları ile seçilen “en iyi sunu” için sürpriz ödülleri toplantı öncesi sizlerle paylaşacağız. 

Kurs organizasyonu TOTBİD İktisadi İşletmesi tarafından yürütülmektedir. Başvurularınızı TOTBİD İdari personelimiz Emre Aktuna’ya iletmenizi rica ediyoruz. 

Sizleri Ankara’daki kursumuzda aramızda görmek ümidiyle yeni yılın tüm ortopedi ailemize, sevdiklerimize, ülkemiz ve tüm insanlığa sağlık ve mutluluk getirmesi dileklerimizi sunuyoruz. 

Sevgi ve saygılarımızla, 

Prof. Dr. İrfan ÖZTÜRK                  Prof. Dr. Hakan ÖZDEMİR 
TOTBİD Başkanı                         TOTBİD Ortopedik Travma Şubesi Başkanı 

Prof. Dr. Bülent DAĞLAR                Prof. Dr. Ufuk ÖZKAYA 
Toplantı Başkanı                        Toplantı Başkanı 

Prof. Dr. Nadir ÖZKAYIN                Doç. Dr. Ertuğrul AKŞAHİN 
Toplantı Sekreteri                      Toplantı Sekreteri 


Bilimsel programa ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Kurs kayıt formuna ''WORD'' formatında ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

Kurs kayıt formuna ''PDF'' formatında ulaşmak için lütfen tıklayınız.


Kayıt / İletişim: 
Emre Aktuna
Tel: +90 312 436 11 40 / 202
Faks: +90 312 436 27 16
E-posta: emre@totbid.org.tr 

© Tüm hakları Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği’ne aittir.
Loading...

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...