Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği


Video Portal

Değerli Meslektaşlarımız,


Türk bilim dünyasının temel taşlarından olan İstanbul Üniversitesi dahil birçok üniversitenin bölünme kararına karşı kamuoyunda tepki olduğunu gözlemliyoruz.

Ulusal ve Uluslararası önemli başarılar elde etmiş ve birer marka haline gelmiş olan üniversitelerimizin tarihlerinin, bilimsel birikim ve değerlerinin korunarak yaşatılmasının çok daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Üniversitelerin bölünmesi, onların geçmiş ile bağlantılarını kopararak bilim dünyasında geriye düşmelerine ve telafisi imkansız sonuçlara yol açacaktır.

Özellikle, Prof. Dr. Akif Şakir Şakar tarafından Türk Ortopedisinin ilk kurulduğu, Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar’ın yetiştiği, dünya tıp literatüründe ilk 500 içinde olan İstanbul Üniversitesinin bölünmesinin, Türk tıbbının dünyada değer kaybetmesine neden olacağını üzülerek düşünmekteyiz.

Sonuç olarak, sözü edilen tüm üniversitelerimizi bölmek ve fakültelerini ayırmak ile ilgili kararın yeniden gözden geçirilerek değerlendirilmesinin, üniversitelerimizin ve ülkemizin yararına olduğuna inanıyor ve yetkililerin gerekli önlemi alacağını ümit ediyoruz.

 

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği Yönetim Kurulu

 

© Tüm hakları Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği’ne aittir.
Loading...

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...