Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği


Video Portal

Değerli Meslektaşlarımız,

TOTBİD TOTEK tarafından 26 Mayıs 2024 Pazar günü tüm Türkiye çapında, saat 11.00, katılımcıların kendi hastanelerinde gerçekleştirilecek “14. Uzmanlık Eğitimi ve Gelişim Sınavı (UEGS)” çalışmaları başlamıştır. Sınava son başvuru tarihi 26 Nisan 2024’tür. Eğitim veren kliniklerimizin sorumluları tarafından asistanların, TC kimlik numaraları, kıdem yılı ve iletişim bilgilerini (rotasyonda bulunan asistanları da dahil olmak üzere) selin@totbid.org.tr adresine ileterek başvurmasını beklemekteyiz. 

Geçen yıllar olduğu gibi Sınav Yapıcılar her kurumun kendi bünyesinde yer alan Eğitim Görevlileri tarafından oluşturulacaktır. Sınav sonuçları sadece tıp eğitimcileri tarafından değerlendirilerek postalanmakta, kişisel bilgiler hiçbir şekilde adayların kendileri ve ilgili eğitim sorumlusu dışında bir şahıs ya da kurumla paylaşılmamaktadır. Her yıl olduğu gibi asistanlarımız genel ortalamaya ve kıdem yılına göre ayrıca alt dalların her biri ile ilgili durumunu değerlendirme imkânı bulacak ve bir önceki seneye göre gelişimini izleyebilecektir. 

Ülkemizde ortopedi ve travmatoloji uzmanlık eğitiminin standartlarının yükseltilmesine katkıda bulunmak, kişisel özelliklerimizi her yıl düzenli ve ayrıntılı biçimde görebilmek amacındaki bu sınava asistanlarımızın aktif ve gönüllü katılımı için şimdiden teşekkür ediyoruz. Kendi bireysel gelişimlerini izleyerek mesleki eğitimlerine yön veren asistanlarımıza çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla,

TOTEK Yönetim Kurulu

 

Ekler

Asistan Listesi 

Asistan Bilgilendirme Mektubu 

Sınav Yönergesi 

Aydınlatma Metni 

Tahahüt Metni

 

İletişim: Selin Sümer  
Tel: 0312 436 11 40 / 203 
E-posta: selin@totbid.org.tr 

© Tüm hakları Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği’ne aittir.
Loading...

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...