Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

Değerli Meslektaşlarımız, 

TOTBİD TOTEK tarafından 24 Nisan 2022 Pazar günü tüm Türkiye çapında, saat 11.00, katılımcıların kendi hastanelerinde gerçekleştirilecek “12. Uzmanlık Eğitimi Gelişim Sınavı (UEGS)” çalışmaları başlamıştır. Sınava son başvuru tarihi 25 Mart 2022’dir. Eğitim veren kliniklerimizde yer alan tüm asistanların, TC kimlik numaraları, kıdem yılı ve iletişim bilgilerini (rotasyonda bulunan asistanları da dahil olmak üzere) selin@totbid.org.tr adresine ileterek başvurmasını beklemekteyiz. 

Pandemi süreci nedeniyle geçen yıl olduğu gibi sınav yapıcıları her kurumun kendi bünyesinde yer alan eğitim görevlisi tarafından oluşturulacaktır. Sınav sonuçları sadece tıp eğitimcileri tarafından değerlendirilerek postalanmakta, kişisel bilgiler hiçbir şekilde adayların kendileri ve ilgili eğitim sorumlusu dışında bir şahıs ya da kurumla paylaşılmamaktadır. Her yıl olduğu gibi asistanlarımız genel ortalamaya ve kıdem yılına göre ayrıca alt dalların her biri ile ilgili durumunu değerlendirme imkân bulacak ve bir önceki seneye göre gelişimini izleyebilecektir. 

Ülkemizde ortopedi ve travmatoloji uzmanlık eğitiminin standartlarının yükseltilmesine katkıda bulunmak, kişisel özelliklerimizi her yıl düzenli - ayrıntılı biçimde görebilmek amacındaki bu sınava asistanlarımızın aktif ve gönüllü katılımı için şimdiden teşekkür ediyoruz. Kendi bireysel gelişimlerini izleyerek mesleki eğitimlerine yön veren asistanlarımıza çalışmalarında başarılar diliyoruz.  

Saygılarımızla, 


Prof. Dr. Gazi Huri
UEGS Yürütücüsü

Prof. Dr. H. Yusuf Yıldız
TOTEK Yönetim Kurulu Başkanı

 

EK1: Anabilim Dalı Başkanı/Eğitim Sorumlusu Bilgilendirme Mektubu
EK2: Asistan excel listesi
EK3: 2022 UEGS Asistan Bilgilendirme Mektubu
EK4: 2022 Sınav Yönergesi
EK5: UEGS Aydınlatma Metni (Kurumdaki asistan hekimler imzalayacaktır.)
EK6: UEGS Taahhüt Metni (Anabilim Dalı Başkanı / Eğitim Sorumlusu imzalayacaktır.)

 

© Tüm hakları Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği’ne aittir.
Loading...

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...