Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği


Video Portal

Değerli Meslektaşlarımız,

TOTBİD Yönetim Kurulu ve TOTBİD Deprem ve Afet Koordinasyon Kurulu olarak 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen yüzyılın felaketinin birinci yılında meslektaşlarımız ile bir araya gelerek, yerinde sorunları dinlemek amacıyla deprem bölgesinde yer alan hastaneleri ziyaret ettik. 4 Şubat’ta Adana, 5 Şubat’ta Antakya, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş ve Gaziantep’teki meslektaşlarımız ile bir araya geldik.

Bugün Gaziantep şehrinde Adıyaman, Malatya ve Gaziantep’te görev yapan meslektaşlarımızın da katılımıyla TOTBİD Deprem ve Afet Koordinasyon Kurulu (TODAK) toplantısını gerçekleştirdik.

Yaşanan korkunç depremin bölgedeki ve meslektaşlarımız üzerindeki etkisini bizzat sahada müşahede etmek bizleri derinden üzmüştür.

Yerinde görüşmeler neticesinde 6 Şubat Depremi’nde yapılanların yanı sıra gelecek ya da olası depremler durumunda yapılması gerekenler, farkındalığın ve eğitimin artırılması konusunda fikir birliğine vardık. Bunun için Eşgüdüm Kurulu üyesi derneklerden 2024 yılında yapacakları eğitim faaliyetlerinde asistanlara yönelik ücretsiz kayıt ve belirli sayıda konaklama karşılayacakları toplantı listesi bölgedeki eğitim sorumluları ile paylaşıldı. Başvurular TOTBİD sekreteryası tarafından koordine edilecektir.

Depremin yarattığı büyük yıkım ile yakınlarından can kayıpları ve yaralıları olmasına rağmen aralıksız büyük özveri ile çalışan meslektaşlarımıza buradan tekrar minnetlerimizi iletiyoruz. Yine gönüllü olarak çalışmak için yurdumuzun birçok farklı merkezinden bölgeye giden tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Depremde kaybettiklerimizi saygıyla ve rahmetle anıyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

TOTBİD Yönetim Kurulu ve TODAK Üyeleri

 

 

 

 

 

 

© Tüm hakları Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği’ne aittir.
Loading...

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...