Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği


Video Portal

Bugün sosyal medyada bir gurup, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın korona virus ile ilgili açıklamaları nedeni ile tutuklanmasını isteyen bir kampanya başlatmıştır. Ayrıca sözleriyle “terör” yarattığı iddiasıyla Antalya Terör ve Örgütlü Suçlar Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğuna ilişkin haberler medyada yer almıştır. 

Sayın Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, bilim insanı sorumluluğu ile her zaman ve elbette pandemi sürecinde de bilimsel verileri değerlendirerek görüşlerini toplumla paylaşmıştır. Yönete(meyen)nlerin tersine halkı odak noktasına koyan, halkın sağlığına öncelik ve önem veren, ülkemizin yetiştirdiği çok değerli bir uzmandır. 

Bilim insanlarının uyması gereken kurallar ve onları belirleyen ilkeleri kavramadan yapılan yayıncılık halk sağlığına zarar verir. Sayın Ceyhan’ın bilimsel değerlendirmelerinin   terörize edilip kendisinin hedef gösterilmesi  basın meslek kurallarına uymayan boşa bir  çabadır. Böylesi girişimler ne onun ne de bilimin ve aklın sesini kısabilir. Biliyoruz ki her zaman bilim ve akıl kazanmıştır. 

Konunun bilimsel, tıbbi uzmanları ve sahibi olarak Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın tümüyle arkasında olduğumuzu bu çirkin girişimi kınadığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz. 

TTB-Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulu 

© Tüm hakları Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği’ne aittir.
Loading...

İşleminiz gerçekleştiriliyor. Lütfen bekleyiniz...