3. Uluslararası ve 13. Akademik Geriatri Kongresi 8 – 12 Nisan 2020

3. Uluslararası ve 13. Akademik Geriatri Kongresi
8 - 12 Nisan 2020

 

Türkiye’de Geriatri Bilim Dalı’nın resmi temsilcisi ve EuGMS (Avrupa Geriatri Derneği) üyesi olarak ülkemizi temsil etmekte olan Akademik Geriatri Derneği tarafından her yıl düzenli olarak yapılan Akademik Geriatri Kongresi’nin on üçüncüsü ve uluslararası nitelikte üçüncüsü 8 – 12 Nisan 2020 tarihlerinde Calista Otel ve Kongre Merkezi Antalya’da düzenlenecektir. (Kongre linki: http://www.akademikgeriatri2020.org)

          Kongremiz, web sayfamızda detaylarını bulacağınız üzere alanında söz sahibi yerli ve uluslararası konuşmacıların yeraldığı : Juergen Bauer (Almanya), Tommy Cederholm (İsveç), Jean Yves Reginster (Belçika), Mirko Petroviç (Belçika), Saban Hakkı Önen (Fransa) ve Fannie Önen (Fransa) ) bilimsel bir toplantıdır.

           Geriatrik populasyonla çalışan  bireylerin devamlı ve güncel, kanıta dayalı pratik bilgilerle eğitilmesi önemli ve gereklidir. Kongremizde yaşlı sağlığı ve hastalıkları, palyatif bakım, malnütrisyon, uygunsuz ilaç kullanımı ..vb. gibi pratikte sık karşılaşılan problemlerin ideal yönetimi konularına yer verilecek, ek olarak derneğiniz branş hekimlerinin ilgisini çekecek  osteoporoz ve osteoartrit alanında önde gelen isimlerden, ESCEO başkanı ve IOF kurucusu ve yönetim kurulu üyesi Jean Yves Reginster (Belçika) in Osteoporoz  oturumu ve  Sarkopeni /USG Kursu düzenlenecektir . Kurs katılımcılarına AGD tarafından kurs katılım belgesi verilecektir. (Kongre bilimsel program linki:  http://www.akademikgeriatri2020.org/bilimsel-program-2/)

           Kongremizin duyurusunu  mümkünse  kendi dernek sayfanıza koyarak duyurulmasının ilgili hekimler arasında faydalı olacağını umuyoruz. Bu bağlamda , dernekler arası bilimsel işbirliğinin bir tezahürü olarak, ulusal kongre/kongrelerinize ait duyurularınızı eğer  arzu ederseniz   resmi dernek internet sitemize koyabileceğimizi memnuniyetle belirtmek isteriz. ( Resmi dernek  web sitesi linki: Akademik Geriatri Derneği )

 

          Ortopedi ve tramvatoloji ile ilgilenen sağlık profesyonellerimizi klinik çalışmaları ve klinik pratik sırasında karşılaştıkları öğretici olguları, sözlü ve poster bildiriler olarak göndermeniz için kongremize davet ediyoruz. Ulusal ve uluslararası nitelikte olacak olan bu bildirilerin kongremiz bilimsel içeriğine katkısı nedeniyle şimdiden teşekkür ediyoruz.

          Organizasyon komitesi olarak, değerli katılımcılarımıza kaliteli bir bilimsel program sunmanın yanında güzel şehrimiz Antalya’da sürpriz sosyal aktiviteler ve etkinlikler ile keyifli bir birliktelik sunma arzusundayız. Sağlık profesyonellerini kongremizde aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımla

Prof. Dr. Gülistan Bahat

Kongre Başkanı

Dikkat Yorum yazmak için tıklayınız

Yorumlar

3.02.2020