ORTOPEDİ GÜNLERİ-2010

ORTOPEDİ GÜNLERİ-2010

Değerli Meslektaşlarım,

 
8-9 Ekim 2010 tarihleri arasında Ankara Sheraton Hotel ve Kongre merkezinde Prof.Dr.Avni Duraman anısına Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen “Ortopedi Günleri-2010” toplantısının bilimsel programını sizlerle paylaşmak istiyorum.
 
Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz bu toplantının ilk gününde yani 8 Ekim,Cuma günü sabah oturumlarında sizlere “Nasıl Yapıyorum” bölümünde İbni Sina Hastanesi ameliyathanelerinden toplantının yapılacağı Sheraton otelindeki salona naklen yayınla Kalça artroplastisi,Tümör cerrahisi ve alt ekstremite psödoartroz cerrahisi sunulacaktır. Çimentosuz asetabulum ve 3.jenerasyon çimentolama tekniğinin tüm detaylarını naklen yayın sırasında ameliyatı yapan cerrahla yada toplantı salonundaki birbirinden deneyimli tartışmacılarla birebir interaktif olarak tartışabileceğiniz bir ortam sizleri beklemektedir. Aynı gün öğleden sonra ise büyük çoğunluğu video destekli sunumlar ile primer kalça artroplastisin de cerrahi tekniğin tüm ayrıntıları, major ortopedik cerrahi sonrası önlem alınması gereken problemler,yumuşak doku tümör cerrahisi ve travmada komplikasyonların çözümleri deneyimli konuşmacılar tarafından sunulacak ve birlikte tartışılacaktır.
 
Toplantının ikici günü yani 9 Ekim, Cumartesi günü ise sabah oturumunda “Nasıl yapıyorum” bölümünde ileri deformiteli ve zor dizde artroplasti, Artroskopik Ön çapraz bağ tamiri, Ters omuz protezi ve Skolyoz cerrahisi naklen yayın ile sunulacaktır. Öğleden sonra ise primer diz artroplastisi, omuz artroplastisi ve vertebra cerrahisinin değişik yönleri sizlerle birlikte tartışılacaktır.
 
8-9 Ekim 2010 da Ankara’da görüşmek dileğimizle,saygılarımızı sunarız.
 
Prof.Dr.Bülent Erdemli
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı
Toplantı Sekreteri
07 - 09.10.2010

ANKARA

Ankara Sheraton Hotel & Convention Center

II. Hemşirelik Eğitim Etkinliği 2010 Duyurusu için Tıklayınız...

Ortopedi Günleri 2010 Duyurusu için Tıklayınız...

Dikkat Yorum yazmak için tıklayınız

Yorumlar

7.10.2010